Autor: unimarket.pl
 Strona główna   Aktualności   Zabytki i ciekawe miejsca   Historia Gręboszowa   O Patronie 
 Menu

  Strona główna

 
 Kalendarz imprez

  Zespoły i koła
     zainteresowań


  Oferta komercyjna

  Gazeta
     Gręboszowska


  Biblioteka

 


             Aktualności

 
Konkurs Plastyki Obrzędowej związanej z okresm Wielkanocy

Data wpisu: 26.03.2015
Wyniki XX Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy, organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Zespół Szkół w Gręboszowie

Kategoria: Przedszkole i klasy I-III
I miejsce ex aequo:
- Wiktoria i Amelia Seruś
- Paweł Brzyś
- Publiczne Przedszkole w Gręboszowie (grupa I)
II miejsce ex aequo:
- Adrian Światłowski
- Patrycja Grabiec
- Martyna Wytrwał
- Julia i Kacper Dudek
- Rafał Światłowski
- Szymon Marcinkowski
III miejsce ex aequo:
- Sylwia Ordon
- Publiczne Przedszkole w Gręboszowie (grupa II)

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce ex aequo:
- Natalia Maroszek
- Konrad Topór
- Konrad Wytrwał
- Patryk Ordon
- Łukasz Bociek
II miejsce ex aequo:
- Anna i Karolina Dąbroś
- Jowita i Martyna Sojka
- Grzegorz Januś
- Nikola Wytrwał
III miejsce ex aequo:
- Ewelina Dąbroś
Wyróżnienie:
Paweł Starsiak

Kategoria – Gimnazjum
I miejsce ex aequo:
- Klaudia Świętek, Gabriela Marek, Ewelina Rumas
- Kamila Januś
- Izabela Tyrcha
- Izabela i Klaudia Koziara
- Agata Wytrwał
II miejsce ex aequo:
- Adrianna Dąbroś
- Katarzyna Sarat
- Angelika Karyta
- Arkadiusz Dymon
- Natalia Klucz, Karolina Bigos
III miejsce ex aequo:
- Ewelina, Krzysztof Rumas
- Klaudia Wytrwał
- Klaudia Tarka

Wręczenie nagród odbędzie się 31.03.2015 r. o godzinie 15.00 w GCKiCz.

Zapraszamy!Zmarł Robert Kądzielawa

Data wpisu: 19.03.2015
DZIEŃ KOBIET W GMINIE GRĘBOSZÓW

Data wpisu: 11.03.2015
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony był w naszej gminie w sposób wyjątkowy. Z inicjatywy Wójta Gminy Gręboszów Krystyny Świętek oraz Przewodniczącego Rady Gminy Franciszka Dymona zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorek z terenu gminy Gręboszów. Odbyło się ono 9 marca br. na hali sportowej w Zespole Szkół w Gręboszowie. Zaproszone Panie zostały uroczyście powitane przez Krystynę Świętek, która na początku przypomniała genezę tego wyjątkowe święta, ustanowionego w 1910 roku. Podkreśliła również jak ważną rolę w dzisiejszym społeczeństwie odgrywa kobieta. Nawiązała także do nauki głoszonej przez świętego Jana Pawła II nazywanego „apostołem geniuszu kobiety”, który „był świadomy wielkiej godności kobiety. Zrewolucjonizował wręcz spojrzenie Kościoła na kobietę. W przedsoborowej wizji Kościoła, pojmowanego zbyt legalistycznie i urzędowo, o kobiecie wręcz bano się mówić w wielu kręgach. Tymczasem Papież Polak poświęcił kobiecie odrębne dokumenty, ukazując zupełnie nowatorskie spojrzenie na rolę kobiet w Kościele i świecie. Patrzył na każdą kobietę przez pryzmat Maryi, którą nazywał najpełniejszym arcydziełem kobiecości. W liście do kobiet ogłoszonym 10 lipca 1995 roku, w związku z międzynarodową konferencją ONZ, wyraża duży szacunek dla kobiet. Zwraca się do nas, jako matek, małżonek, córek, sióstr – dziękując nam za wszystko, zawierzając Bogu w modlitwie kobiecość, która stanowi w różnych formach podstawowe dziedzictwo ludzkości i Kościoła.” Na koniec Pani Wójt złożyła życzenia wszystkim Paniom. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy, który również dołączył się do życzeń składanych w tym dniu wszystkim solenizantkom: „Z okazji Dnia Kobiet wszystkim przybyłym Paniom, a także pozostałym mieszkankom Gminy Gręboszów, w imieniu własnym oraz samorządu składam bukiet najserdeczniejszych życzeń. Życzę Wam zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. Aby uśmiech bezustannie rozpromieniał Wasze twarze, a życiowa mądrość dawała siłę i determinację w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw. Niech zawsze sprzyja Wam szczęście, któremu towarzyszyć będzie miłość i szacunek bliskich. Drogie Panie! Wszystkiego najlepszego w Waszym dniu oraz we wszystkie pozostałe dni w roku.”
W tym dniu wszystkie Panie, które były obecne na tym wyjątkowym spotkaniu mogły liczyć na wiele atrakcji i niespodzianek. Młodzież szkolna, przygotowana przez Panią Emilię Misterka, zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, w którym zaprezentowała szereg scenek przeplatanych piosenkami odnoszącymi się do różnego postrzegania roli kobiet w społeczeństwie, jak równie ich relacji z mężczyznami. Ponadto o dobry nastrój seniorek zadbali również Łukasz Koszyk i Romuald Gębala z Tarnowa, którzy w humorystyczny sposób umilali czas wszystkim Paniom prezentując wiele anegdot, jak i animując czas wolny angażując seniorki do różnych kreatywnych zabaw. Ponadto Panie mogły liczyć na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkanek gminy Gręboszów, które licznie odpowiedziały na zaproszenie samorządu i w murach Zespołu Szkół wspólnie świętowały swoje święto. Przy organizacji imprezy pomagali: nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Gręboszowie, pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.Konkurs palm i plastyki obrzędowej

Data wpisu: 05.03.2015


Regulamin Gminnego Konkursu Palm i Plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

1. Organizator:
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.
2.Współorganizator:
Zespół Szkół w Gręboszowie.
3.Cel imprezy:
- Podtrzymanie, kultywowanie i ochrona przepięknej, ludowej tradycji zdobienia palm, pisanek oraz wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej.
- Zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami wielkanocnymi.
4.Przedmiot konkursu:
Palmy, pisanki zdobione różnymi technikami, plastyka obrzędowa (maski, gaiki, wyroby z ciasta ) oraz wszystkie przejawy plastyki obrzędowej, związanej z daną miejscowością, a powstające w okresie Wielkanocy.
5.Termin i miejsce imprezy:
Plastyka obrzędowa będzie przyjmowana do oceny
w dniu 25.03. 2015 r. (środa) w godzinach 1100 –1700
w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.
Palmy w dniu 29.03. br. (niedziela) w godzinach 10 00 – 13 00 w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 31.03. br.(wtorek) o godz. 15 00 w GCKiCz w Gręboszowie.
6.Uczestnicy:
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych oraz placówki oświatowe z terenu gminy Gręboszów, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują
i kultywują tradycje obrzędowe Świąt Wielkanocnych .
7.Przepisy ogólne:
- Każdy uczestnik może przedłożyć dowolną ilość eksponatów.
- Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzielają:
Wiesław Lizak – GCKiCz w Gręboszowie, tel. 6416016
i Joanna Cabaj – Biblioteka tel. 6416026,
e-mail:gckgreboszow@interia.pl
8.Ocena i nagrody:
Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac konkursowych w kategoriach: palma wielkanocna i plastyka obrzędowa. Palmy i plastyka obrzędowa powinny być wykonane z tradycyjnych materiałów i techniką charakterystyczną dla danego regionu. Wyklucza się użycie materiałów współczesnych (barwione trawy, sztuczne kwiaty, wstążki z tworzywa sztucznego, druty itp.)
Najlepszym pracom zostaną przyznane nagrody rzeczowe lub pieniężne, których wysokość uzależniona będzie od pozyskanych środków finansowych.
Interpretacja postanowień niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora.


Turniej PlayStation3

Data wpisu: 27.02.2015
W piątek, 27 lutego br., w ostatni dzień ferii zimowych Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprosiło miłośników futbolu na elektroniczne boisko, by rozegrać turniej piłkarski „FIFA 13”, grany na konsolach PlayStation 3. Do rywalizacji o miano najlepszego zawodnika gry wirtualnej stanęło 9 zawodników: Przemysław Dąbroś, Damian Koziara, Mikołaj Ciombor, Patryk Krupa, Paweł Starsiak, Majkel Miodowski, Bartłomiej Bigos, Łukasz Tyrcha i Mateusz Starsiak. W końcowej klasyfikacji 1 miejsce wywalczył Mikołaj Ciombor z Lubiczka, 2 miejsce zdobył Paweł Stasiak z Gręboszowa, 3 miejsce Przemysław Dąbroś, 4 miejsce Damian Koziara (obaj Wola Gręboszowska).
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchar i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.<< poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 następne >>webmaster · © gckgreboszow.pl · Kontakt