Autor: unimarket.pl
 Strona główna   Aktualności   Zabytki i ciekawe miejsca   Historia Gręboszowa   O Patronie

Zespoły i koła
     zainteresowań

Oferta komercyjna

Gazeta
     Gręboszowska

Konkurs wieńca żniwnego

Data wpisu: 23.07.2014

Wakacje z piłką nożną

Data wpisu: 23.07.2014
W poniedziałek, 21 lipca br. na kompleksie sportowym „ORLIK” w Gręboszowie odbyły się eliminacje gminne turnieju piłki nożnej trampkarzy pod nazwą "Wakacje z piłką nożną”. Turniej na szczeblu gminnym zorganizował Urząd Gminy w Gręboszowie przy pomocy Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. W zawodach mogli wziąć udział chłopcy urodzeni w 2001 roku i młodsi. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny trampkarzy przystąpiły 3 zespoły: LZS Borusowa, LZS Wola Żelichowska i LZS Karsy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużyny zagrały po 2 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania. Pierwsze miejsce zajęła drużyna trampkarzy LZS Karsy, która zdobyła komplet punktów i wyprzedziła drużynę Borusowej i Woli Żelichowskiej. Królem strzelców został Paweł Starsiak, który zdobył łącznie 4 bramki. Najlepszym bramkarzem organizatorzy wybrali Mikołaja Ciombora. Obaj zawodnicy drużyny LZS Karsy otrzymali symboliczne statuetki.
Wszyscy zawodnicy biorący udział w gminnym turnieju otrzymali piłki, które ufundowała wójt gminy Krystyna Świętek. Zawody prowadził sędzia zawodowy Grzegorz Mosio z Żelichowa. Eliminacje gminne były przepustką do następnego etapu rozgrywek na szczeblu powiatowym, które odbędą się 26.07. br. w Oleśnie.

Gazeta 65

Data wpisu: 21.07.2014

W placówkach handlowych na terenie gminy Gręboszów można nabyć nowy 65. numer Gazety Gręboszowskiej. W aktualnym numerze znajdziemy m. in.:
- Diamentowe i złote gody par małżeńskich z terenu gminy Gręboszów,
- Srebrny jubileusz ks. Wiesława Babiarza, proboszcza parafii Gręboszów,
- Bractwo św. Anny w Gręboszowie,
- Święci papieże Jan Paweł II i Jan XXIII,
- Ks. Mieczysław Szarek,
- Pamiątkowa tablica w gręboszowskiej świątyni,
- Wybory do parlamentu europejskiego,
- Oparzenia mogą zdarzyć się wszędzie,
- Wynik prawdziwy,
- Z prac Rady Gminy Gręboszów,
- Kalejdoskop kulturalny.

Wakacyjne propozycje

Data wpisu: 02.07.2014

Spotkanie familijne w Bieniaszowicach

Data wpisu: 02.07.2014
Tradycyjnie już pod koniec czerwca społeczność naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi gromadzi się pod figurą Serca Jezusowego w Bieniaszowicach na dorocznym spotkaniu familijnym. W tym roku odbyło się ono 29 czerwca, w dniu uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków oraz całej rodziny Kosiniaków. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału telewizyjnego Religia.tv. W spotkaniu wzięli udział m. in.: Elżbieta Bieńkowska – wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Władysław Kosiniak-Kamysz – minister pracy i polityki społecznej, przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Marek Sowa – Marszałek Województwa. Małopolskiego, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys –wicemarszałkowie, Andrzej Harężlak - wicewojewoda małopolski, Roman Łucarz– Starosta Powiatu Tarnowskiego, Robert Pantera - wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz burmistrzowie i wójtowie gmin.
W uroczystości uczestniczyły również poczty sztandarowe: jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic (powiat proszowicki).Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał Władysław Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości.
Tegoroczne spotkanie przy figurze Serca Jezusowego w Bieniaszowicach odbyło się już po raz 16. Co roku cieszy się ono niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, która spotyka się na wspólnej modlitwie przy figurze Serca Jezusowego.

webmaster · © gckgreboszow.pl · Kontakt